بروزرسانی : يکشنبه 30 مهر 1385    نويسنده : محمد سهرابی    منبع : وب سایت محمد سهرابی

مراحل بهینه سازی برای موتورهای جستجو (Search Engine Optimization)

دوست دارید یک فهرست از مهمترین اقداماتی که برای بهینه سازی یک وب سایت(SEO) لازم است را بدانید؟ پس بخوانید:

1- از یک ابزار تحقیقاتی مناسب انتخاب کلمات کلیدی (keyword ) برای پیدا کردن عبارات مفید و سودآور استفاده کنید.(عباراتی که بطور واقعی جستجو می شوند)

 2- هر صفحه را فقط برای یک عبارت کلیدی بهینه سازی کنید . همچنین یک سری کلمات کلیدی فرعی مربوط به صفحه اصلی هم در همه صفحات قرار دهید.

 3- لینک تمام صفخات را در صفحه اول قرار دهید ، بنابراین صفحات مجموعه ای از کلیکها هستند که همه از صفحه اول قابل دسترسی هستند.

 4- بجای استفاده از دکمه ها برای لینک به صفحات و همچنین لینکها با گرافیک سنگین از لینکهای متنی استفاده کنید. 5- اگر می خواهید لینکی به صفحه ای که مهمترین عبارت کلیدی آن مثلا blue widgets می باشد ایجاد کنید، مطمئن شوید که این لینک شامل این عبارت (blue widgets) باشد.

 6- حتما نقشه برای وب سایتتان درست کنید .

 7- مقالات و مطالب در سایتتان قرار دهید و از داخل این مطالب لینک به صفحات وب سایتتان ایجاد کنید.

 8- با سایتهایی که از لحاظ کیفی استاندارد هستند تبادل لینک (نه بنر) انجام دهید.

 یک بار که این 8 مرحله را کامل انجام دادید کافی است بعد از آن فقط مراحل 7 و 8 را مرتب تکرار کنید. من معتقدم که 80 در صد از زمان مدیریت یک وب سایت باید صرف مراحل 7و 8 شود. مطلب به سایتتان اضافه کنید و سعی کنید که شریک برای تبادل لینک پیدا کنید. یکی از بهترین راهها برای دریافت لینک از بقیه سایتها نوشتن مقاله و انتشار آن در سایتهایی که مقاله های شما را در سایت درج کنند می باشد. وقتی صاحبان سایتها (webmaster) مقاله شما را برداشته و در سایت خود انتشار می دهند شما یک لینک از سایت آنها برای وب سایت خودتان دریافت کرده اید ، جالبه نه؟! به محض اینکه وب سایتتان در رتبه بندی موتورهای جستجو بالا رفت با این خوشحالی بهتر تصمیم خواهید گرفت و زمان کمتری برای انجام مراحل 7 و 8 صرف خواهید کرد.

درباره نویسنده:
محمد سهرابی متخصص و کارشناس تجارت الکترونیک می باشد و همچنین نویسنده و مترجم مقالات در زمینه تجارت و بازاریابی الکترونیک و SEO می باشد.
 
این مقاله را می توانید در مجله ،روزنامه،کتاب ،کتاب الکترونیکی دوباره چاپ کنید با این شرط که هیچ تغییری در عنوان،متن،لینکهای مقاله ایجاد نشود و اطلاعات کامل و لینکهای مربوط به نویسنده بطور کامل و دست نخورده در آن درج شود.